Карлики та Гуллівери

28.01.2020

На світі дуже мало людей по-справжньому маленьких і по-справжньому великих, дуже низьких і дуже високих. Основна маса людей середнього зростання та середньої комплекції.

І це не лише у площині фізіології. В області, яку прийнято вважати духовною, також вкрай рідко зустрічаються як відчайдушні негідники, так і ті, над якими яскраво сяє німб святості.

Як правило, ми маємо справу з певним синтезом якостей, які особисто ми вважаємо або хорошими, або поганими.

Ми дивимося на цей вінегрет з людських якостей і намагаємося зрозуміти, чого там все-таки більше – хорошого чи поганого? Ми подумки крутимо людину, наче тарілку з салатом, намагаючись розглянути її з різних боків, і щоразу наш погляд чіпляється за різні грані особистості, але при цьому ми найчастіше сприймаємо всі ці грані як щось цілісне, єдине, в якому одна якість перетікає в інше, а третє випливає з попереднього, формуючи четверте, п'яте тощо, до нескінченності.

Хтось шукає ідеального супутника життя, хтось ідеального друга, хтось ідеального бізнес-партнера і так на кожному кроці… Особливо, це характерно для підлітків і молоді з їх понад максималістським підходом до всіх і до всього. Але, на жаль, пошук ідеалу найчастіше закінчується розчаруванням, бо ідеалу в реальному світі не існує. А якщо й є, то що таке ідеал? І, можливо, саме те, що ми відкидаємо і є ідеалом?

Якщо страва надто солодка або надто гостра, то навряд чи вона буде смачною. Ми навіть проковтнути його не зуміємо – нас знудить раніше, ніж їжа потрапить у наш шлунок.

Ось і люди. З часом починаєш розуміти, що ідеальна людина - це скоріше та, в якій абсолютно різні якості гармонійно збалансовані всередині її особистості, а не та, в кому є тільки щось одне.

На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви дозволяєте їх використання. Докладніше. Закрити